skip_to_content

LATO-konsernin hallitus

Puheenjohtaja

Juha Härkönen

Varapuheenjohtaja

Janne Hongisto

Jäsen

Larisa Arminen

Jäsen

Lasse Hasari

Jäsen

Ari Hooman

Jäsen

Leena Kaijansinkko

Jäsen

Tiina Lavikka

Jäsen

Markku Papinniemi

Jäsen

Tiina Pulkkinen

Yleiset

Henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet ovat muodossa:

etunimi.sukunimi@lappeenranta.fi

Henkilöstö

Johto

Toimitusjohtaja

Mikko Hietamies mikko.hietamies@lappeenranta.fi
puh. 0400 509 611

Kiinteistöjohtaja

Timo Hämäläinen timo.s.hamalainen@lappeenranta.fi
puh. 0400 518 358
Ulkoiset asiakkuudet

Toimitilajohtaja

Katri Tolvanen          katri.tolvanen@lappeenranta.fi
puh. 040 5743 630
Sisäiset asiakkuudet

Satamavalvoja

Timo Suonio                   timo.suonio@lappeenranta.fi
puh. 040 662 0343
Satamapalvelut ja varastointi

Tukipalvelujohtaja

Pekka Murto                      pekka.murto@lappeenranta.fi                                   puh. 040 778 2965

Yleiset

lato@lappeenranta.fi

Hanketiimi

Hankekehitysarkkitehti

Heini Löytty                     heini.loytty@lappeenranta.fi
puh. 040 828 8219

Hankekehitysarkkitehti

Mika Sairanen            mika.sairanen@lappeenranta.fi
puh. 040 626 4511

Tekninen avustaja

Leila Hyypiä                     leila.hyypia@lappeenranta.fi
puh. 040 481 9404

Projekti-insinööri

Jani Paappanen           jani.paappanen@lappeenranta.fi
puh. 040 652 9940

Hankekehitysarkkitehti

Lucio Caforio                 lucio.caforio@lappeenranta.fi
puh. 040 484 7665

Projektijohtaja

Jukka Mielikäinen jukka.mielikainen@lappeenranta.fi
puh. 0400 753 489

Rakennuttamistiimi

Rakennuttamispäällikkö

Pekka Talonpoika pekka.talonpoika@lappeenranta.fi

puh. 0400 668 760

Rakennuttajainsinööri

Mikko Mattinen             mikko.mattinen@lappeenranta.fi

puh. 040 734 1891

Rakennuttajainsinööri

Petri Mustapää               petri.mustapaa@lappeenranta.fi

puh. 040 547 0335

Rakennuttajainsinööri

Harri Saikko                       harri.saikko@lappeenranta.fi

puh. 0400 790 503

Rakennuttajainsinööri

Jesse Pieninkeroinen jesse.pieninkeroinen@lappeenranta.fi

puh. 040 192 9627

Rakennuttajakoordinaattori

Marja-Liisa Männistö                                                   marja-liisa.mannisto@lappeenranta.fi

puh. 040 484 6268

Yleiset

sähköposti:  lato@lappeenranta.fi

Ylläpitotiimi

Kiinteistöpäällikkö

Kimmo Valtonen kimmo.valtonen@lappeenranta.fi
puh. 0400 480 472

Isännöitsijä

Helena Leskinen helena.leskinen@lappeenranta.fi
puh. 040 180 3720

Satamavalvoja

Timo Suonio                 timo.suonio@lappeenranta.fi
puh. 040 662 0343

Satamatyöntekijä

Sami Tujunen                  sami.tujunen@lappeenranta.fi
puh. 040 530 6508

Asiakaspalvelukoordinaattori

Ulla Ruotsalainen ulla.ruotsalainen@lappeenranta.fi
Lappeenranta Free Zone Oy
puh. 040 130 9079

Palveluisännöitsijä

Marko Markkanen marko.markkanen@lappeenranta.fi
Williparkki Oy, maksullinen pysäköinti

puh. 0400 279 648

Kunnossapitotyöntekijä

Jani Hassinen           jani.p.hassinen@lappeenranta.fi
puh. 040 630 4361

Kunnossapitomestari

Timo Kiukas               timo.s.kiukas@lappeenranta.fi
puh. 040 634 1272

Kiinteistöhuoltaja

Jouni Puonti                jouni.k.puonti@lappeenranta.fi
puh. 0400 656 769

Kiinteistösihteeri

Sirpa Suomalainen sirpa.suomalainen@lappeenranta.fi                       puh. 040 702 1009

Osastosihteeri

Anne Lahikainen anne.lahikainen@lappeenranta.fi                   Williparkki Oy          puh. 040 673 5700

Talotekniikka- ja energiatiimi

LVI-insinööri

Seppo Kylliäinen seppo.kylliainen@lappeenranta.fi
puh. 040 481 3998

Sähköinsinööri

Antti Pokkinen                antti.pokkinen@lappeenranta.fi
puh. 040 643 4450

LVIA-asiantuntija

Jani Pietinen                jani.m.pietinen@lappeenranta.fi
puh. 040 825 4470

Tukipalvelut tiimi

Tukipalvelujohtaja

Pekka Murto                      pekka.murto@lappeenranta.fi
puh. 040 778 2965

Controller

Päivi Ikonen                       paivi.ikonen@lappeenranta.fi
puh. 040 732 0152

Palveluasiantuntija

Suvi Turtiainen                suvi.e.turtiainen@lappeenranta.fi                             puh. 040 640 2094


Kysy meiltä

Ota yhteyttä lomakkeella.